Як дізнатися, що в організмі надлишок вітаміну D


Нестача вітаміну Д вважається надзвичайно небезпечною як у дітей, так й у дорослих. Але що робити, якщо в організмі спостерігається його надлишок?

За даними досліджень, надлишок одного з вітамінів або мінералів може бути не менш серйозним, ніж дефіцит. То як дізнатися, що у організмі спостерігається велика концентрація вітаміну Д?

Сам собою даний вітамін неймовірно корисний для здоров’я всього організму. Він бере участь у формуванні імунітету, покращує засвоюваність кальцію для зміцнення кісток та зубів, робить волосся та нігті міцнішими тощо.

Вітамін виробляється під впливом сонця та вживання певних продуктів, а також спеціальних харчових добавок. Великі кількості вітаміну призводять до зворотного ефекту – він стає токсичним.

Також читайте: Лікарі назвали серйозну небезпеку дефіциту йоду в організмі

До основних ознак надлишку вітаміну Д відносять такі симптоми, як біль у животі, розлад шлунка, нудота, запаморочення та сплутаність свідомості. Особливо надлишок вітаміну небезпечний разом із великою концентрацією кальцію.

Проблема надлишку вітаміну Д зазвичай виникає не через харчування, а коли людина приймає забагато харчових добавок. Якщо їх кількість відповідає нормі – все добре, але чим більше добавок з високим вмістом вітаміну Д – тим серйозніші наслідки для здоров’я.

Вас можуть зацікавити теми:

Поширити:

BezHvorob

Без хвороб - це ресурс корисної інформації про здоровий спосіб життя, корисні властивості харчових продуктів та сучасні наукові відкриття у сфері здорв'я та довголіття.

Останні дописи